Ruszyła kolejna edycja badania Barometr ZZTI

Ruszyła kolejna edycja badania Barometr ZZTI

9 sierpnia, 2022 Wyłączono przez Lukas Liedtke

Wczoraj (8.08.2022) ruszyła kolejna edycja badania Barometr ZZTI. Barometr ZZTI jest badaniem motywacji i zaangażowania pracowników, a także występowania niewłaściwych, oraz niedopuszczalnych zachowań w miejscu pracy. Badanie przeprowadzane jest wśród naszych współpracowników, którzy zwrócą się do Związku o jego przeprowadzenie.

W tym roku o przeprowadzenie badania zwróciło się kilkunastu brygadzistów zrzeszonych w ZZTI – ale do udziału w badaniu zaproszeni są wszyscy brygadziści zatrudnieni w naszym zakładzie. Nasza organizacja związkowa przygotowała dedykowaną ankietę, która zawiera 23 wnikliwe pytania, na które odpowiedzi dadzą jasny i konkretny obraz oczekiwań płacowych i pozapłacowych w tej grupie naszych koleżanek i kolegów.

Wyniki badania zostaną przedstawione Zarządowi Flex. Dodatkowo z kilkoma brygadzistami zostaną przeprowadzone wywiady pogłębione.

Pytania i odpowiedzi

W jakim celu organizowana jest ankieta?

Ankieta jest jednym z narzędzi, które ma pokazać Kierownictwu zakładu atmosferę jaka Panuje wśród Was, a także Wasze problemy i oczekiwania – płacowe i pozapłacowe. 

Czy ankieta kierowana jest tylko do Członków ZZTI, oraz z myślą o nich?

W ZZTI zrzeszonych jest kilkunastu brygadzistów zarówno z hali mech, pcba jak i z magazynu. Związek jest zatem zobowiązany zabiegać o poprawę warunków Waszej pracy – ale skorzystają na tym wszyscy brygadziści. Dlatego zachęcamy wszystkich brygadzistów do wypełnienia ankiety. 

Czy ankiety są całkowicie poufne?

Tak. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na formę papierową, którą możecie wypełnić w zaciszu domowym. Ankiety będą wrzucane do zamkniętej, zaplombowanej urny i wyciągnięte dopiero po zakończeniu ich zbierania. Nie będzie zatem możliwe ustalenie kto wypełnił daną ankietę. W ankiecie zostaliście poproszeni o wypełnienie danych socjodemograficznych w celu wnikliwej analizy. Wyniki ankiet będą jednak prezentowane wyłącznie jako zbiorcze zestawienia w taki sposób aby niemożliwe było ustalenie autora pojedyńczej ankiety. Oznacza to na przykład że zostaną odrębnie zaprezentowane odpowiedzi uzyskane z hali mech ale bez powiązania z innymi kryteriami – np. wiekiem respondentów. 

W sytuacji kiedy na podstawie odpowiedzi udzielonych w ankietach będzie uzasadnione podejrzenie, że na danym obszarze dochodzi do niewłaściwych zachowań, ankiety te mogą zostać zeskanowane i po zamazaniu w nich informacji socjodemograficznych (poza informacją o obszarze) mogą zostać udostępnione managerowi działu HR w celu przeprowadzenia własnej analizy i postępowania wyjaśniającego. Dotyczy to sytuacji, kiedy na jednym obszarze (np. mech) w minimum kilkunastu ankietach pojawią się odpowiedzi o doświadczaniu niewłaściwych zachowań. W takiej sytuacji niemożliwe jest jednak ustalenie autora konkretnej ankiety.

Komu zostaną przedstawione wyniki ankiety?

Po opracowaniu danych, analizie i przygotowaniu wniosków i rozwiązań zostaną one przedstawione Kierownictwu zakładu w formie prezentacji i będą wykorzystywane w rozmowach i negocjacjach. Zależy nam na poprawie warunków pracy brygadzistów, a nie na robieniu PR’u co mogłoby utrudnić rozmowy i realizację naszych celów, dlatego dla dobra tej sprawy nie przewidujemy publikacji wyników całego badania dla szerszego grona odbiorców. 

Czy mogę oddać ankietę innego brygadzisty?

Aby zagwarantować jakość, rzetelność i wiarygodność danych uzyskanych w badaniu, każda ankieta musi zostać wrzucona do urny osobiście. Prosimy o kontakt > Kontakt – ZZTI Flex – Związek Zawodowy . Istnieje możliwość umówienia się również po godzinach pracy biura – tj. po godz. 16.

Czy Twoja ankieta coś zmieni?

Aby badanie było reprezentatywne, przedstawiało atmosferę i oczekiwania większości brygadzistów, oraz aby pokazało determinację w Waszym gronie ankietę powinno wypełnić minimum połowa z Was. Każda ankieta ma zatem duże znaczenie.

Jak długo potrwa zbieranie ankiet?

Przewidujemy, że ze względu na sezon urlopowy zajmie to około dwa tygodnie.